Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/seoklik/domains/kalendarzebiurowe2018.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Druk cyfrowy milicz - Kalendarze biurowe 2018 Kalendarze biurowe 2018
logo

Druk cyfrowy milicz

Druk cyfrowy

Dzięki progresowi nowomodnych technologii specjalizacja drukarska zaznaje prawdziwy renesans. Pozwalają one na zdobycie dużo większej jakości wydruku niż w przypadku standardowo działających drukarek czy też ploterów. 
Druk cyfrowy pozwala również na zrealizowanie zleceń praktycznie „od ręki”. Jest to wykonalne dzięki skróceniu fazy przygotowania do druku. Artykuły do drukowania dostarczane są w formie danych cyfrowych. Nie trzeba tworzyć formy drukowej ani robić druków próbnych – pierwsza odbitka, która zejdzie z maszyny jest już odbitką nakładową.
Najpopularniejszą metodą druku cyfrowego jest drukowanie elektrofotograficzne, a więc laserowe. Polega ona na przerobieniu danych wejściowych na „ramkę”, innymi słowy zestaw danych rastrowych obejmujący informację o publikowanym obrazie. Następnie modulowana jest wiązka laserowa. Oświetla ona naładowany elektrostatycznie receptor pokryty materiałem światłoczułym. Potem szczególny proszek barwiący (toner) przemieszany z ferromagnetykiem przybliżany jest do powierzchni receptora i przykleja się do niego w miejscach naświetlonych laserem. Finalnym etapem jest przeniesienie proszku barwiącego na zadrukowywaną powierzchnię – najczęściej wielorakie warianty papieru.
Jednym z największych plusów druku cyfrowego jest wielka jakość – dostrzegalna zarówno w przypadku prostego czarnego tekstu, jak i kolorowego druku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.